Forårsopvisning Arena Næstved, lørdag

Hvornår
11. mar 2023 kl. 09:00 til 17:00
Hvor
Arena Næstved, Ved Stadion 11, 4700 Næstved, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2023 23 55 4060

Arena Næstved er den perfekte ramme for en gymnastikopvisning med mange deltagere og et stort publikum.

Der er plads til både helt store hold og de mindre. Publikum har optimale forhold i  Arenaen: Masser af god gymnastik, stort udvalg i caféen, servicemindede stævnefolk og god stemning dagen lang.

Stævneledere: 
Annette M., Jannie O., Ida H.

Entrépriser for publikum til Forårsopvisningerne:  
Under 12 år gratis, over 12 år 60 kr. Partoutkort: 125 kr. (partoutkort er gældende i alle haller alle dage i DGI Storstrømmen dog ikke MiniGalla og GymnastikGalla). Der modtages kontanter og mobilepay i hallen.

Regler for tilmelding: 
Foreningshold, efterskolers linjehold, gl. elevhold 
Efterskolers hele hold

For instruktører til holdene: 
Redskabsliste 
Halskitser

Glæd jer til MiniGalla og GymnastikGalla i 2023. 
Galla kriterier   
Serieseddel Galla

Ret til ændringer i programmet forbeholdes.

09:00 5 min

Faneindmarch og velkomst

Instruktører

09:05 30 min

Haslev IdrætsefterskoleHaslev Idrætsefterskole

InstruktørerNicoline, Dorthe, Cecilie, Lasse og Lars

09:35 15 min

HG Girls 12-16 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerFreja, Emma, Sandie og Bjarne

09:50 10 min

Springtøzer og springdrenge 3.-5. kl. Fladså Gymnastik

InstruktørerMaria, Isabella og Rasmus

10:00 10 min

Springtøzer og springdrenge 0.-2. kl.Fladså Gymnastik

InstruktørerFreja, Tina, Patrick og Morten

10:10 15 min

HG Girls 9-11 år Herlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerFreja, Sandie, Emma og Bjarne

10:25 30 min

Vejstrup EfterskoleVejstrup Efterskole

InstruktørerKristoffer, Anders, Niels, Jacob, Signe-Andrea, Fie, Katrine og Emilie

10:55 15 min

Springpiger 6-8 årLille Næstved Idrætsforening

InstruktørerMathilde, Alma, Rasmus, Maibritt, Alma, Agathe, Emilie Mikkeline og Anne

11:10 10 min

Rytmekompetenterne GT Bøgestrømmen

InstruktørerLaura og Jeanne

11:20 10 min

Springmix 5-10 årKarrebæk Idrætsforening

InstruktørerMaria, Rikke, Pernille, Malou, Kathrine og Maria

11:30 20 min

Junior NordDGI Storstrømmen/AIK 65 Strøby Gymnastik

InstruktørerFrederik og Cecilie

11:50 12 min

HG Springstjerner 4-5 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerMichael, Josefine, Karoline, Annemarie og Bjarne

12:02 15 min

Herlufsholm/Vintersbølle Juniorpiger og SeniordamerHerlufsholm Gymnastik Forening / Vintersbølle Gymnastik Forening

InstruktørerLine, Emilie, Peter-Andreas, Frederik, Lars, Stig og Jacob

12:17 14 min

JuniorspringGT Bøgestrømmen

InstruktørerMarcus, Cecilie, Alma og Kennet

12:31 10 min

Swinging GirlsNæstved If - Gymnastik

InstruktørerTina

12:41 10 min

Juniormix 11-17 årFladså Gymnastikforening

InstruktørerClara, Nanna, Anna, Isabella og Sofie

12:51 10 min

De Damer GT Bøgestrømmen

InstruktørerJeanne

13:01 15 min

HG Tøser 6-7 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerRebecca, Dedde, Mathilde, Cecilia, Lone, Laura og Marie

13:16 12 min

MinirepDGI Storstrømmen/Haslev TT

InstruktørerLaura og Anna

13:28 20 min

Toreby Sports Acro - KonkurrenceToreby Sundby Gymnastikforening

InstruktørerAndrea, Lene, Jørgen, Vibeke, Lise, Kenni, Mille, Siv, Casper og Nikolai

13:48 12 min

MinimixHerlufmagle Gymnastik Forening

InstruktørerCaroline, Nicoline, Karina og Chloe

14:00 15 min

Gymnastisk- og danselinjenSydøstsjællands Idrætsefterskole

InstruktørerEmilie og Gitte

14:15 15 min

HG Tøser 8-9 årHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerRebecca, Marie, Dedde, Cecilia, Laura, Mathilde og Lone

14:30 12 min

SpringmixHerlufmagle Gymnastik Forening

InstruktørerNikoline, Julie, Laura, Mads og Carsten

14:42 35 min

Sorø GymnastikefterskoleSorø Gymnastikefterskole

InstruktørerRikke, Tanja, Julie, Julie, Benjamin, Rune, Søren, Mads, Kenni, Emil, Frederik, Sebastian og Christoffer

15:17 10 min

Giites seje damerHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerGitte

15:27 25 min

AfterrepDGI Storstrømmen/Haslev TT

InstruktørerHenrik, Michael, Jakob, Karin og Stine

15:52 15 min

HG Young BoysHerlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerFreja, Karsten, Valdemar, Jeppe og Morten

16:07 12 min

JuniorMixHerlufmagle Gymnastik Forening

InstruktørerNikoline, Mads, Carsten og Kim

16:19 12 min

Frøkner og fruerFensmark IF - Gymnastik

InstruktørerChrisser

16:31 25 min

Rephold DGI Storstrømmen/Herlufsholm Gymnastik Forening

InstruktørerAnna, Chresta, Patrick og Mads

16:56 15 min

KB Mix TweensGymnastikforeningen Køge Bugt

InstruktørerMikkel, Mikkeline, Emma, Loui, William og Laura

17:11 13 min

Foxy FinkerHårlev Gymnastikforening

InstruktørerTanja

17:24 35 min

Gunslevholm IdrætsefterskoleGunslevholm Idrætsefterskole

InstruktørerChristian, Peder, Andreas, Amalie, Karen og Gina

17:59 10 min

Step LadiesHaslev TT

InstruktørerSusanne

18:09 20 min

KB Mix JuniorGymnastikforeningen Køge Bugt

InstruktørerNikolaj, Mikkeline, Emma, Loui, William, Frederikke og Laura

18:29 12 min

Brøderup SelectedBrøderup Efterskole

InstruktørerAnja, Jacob, Kasper, Ida-Marie og Linea

18:41 20 min

Stevns TurbomixHårlev Gymnastikforening

InstruktørerFreja, Jens, Jesper, Niels og Simon

19:01 15 min

Rutinerede pigerLille Næstved Idrætsforening

InstruktørerPernille

19:16 22 min

Stevns EliteGymnastikefterskolen Stevns

InstruktørerAnna, Julie, Martin, Lukas og Kasper

19:38 35 min

Gymnastikefterskolen StevnsGymnastikefterskolen Stevns

InstruktørerAnna, Nanna, Rebecca, Cuni, Elke, Line, Peter, Lasse, Mathias, Rasmus og Anders

20:13 5 min

Faneudmarch og tak for idag

Instruktører

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer