DGI Midtjylland Forårsstævne Them

Hvornår
3. mar 2024 kl. 08:00 til 19:00
Hvor
Them Hallerne, Frisholmvej 13A, 8653 Them, Danmark
Hvem
Udøvere, begynder, letøvede, øvede

Nummer
2024 06 55 4009

Er i klar til at springe ind i opvisningssæsonen? Vi er i hvert fald klar til en fest! 🎉

DGI Midtjylland Gymnastik glæder sig til at åbne dørene for et fantastisk forår fyldt med spektakulære opvisninger, og selvfølgelig er dit hold inviteret med.

08:30 15 min

Faneindmarch + Velkomst

Instruktører

08:45 25 min

JuniorholdBrædstrup If

InstruktørerThomas, Tina, Jakob og de 8 hjælpere

09:10 12 min

2-4.klasse spring/rytmeholdVirklund Boldklub

InstruktørerThilde, Jesper, Henrik, Signe og alle de dygtige hjælpere.

09:22 12 min

SSIF-gymnastik 2. kl. pigerSejs-Svejbæk Idrætsforening

InstruktørerJosefine, Mia, Mathilde, Kreen, Esben, Eskild, Martin og Danny

09:34 25 min

Elevholdet 23 / 24Sdr. Feldings Efterskole

InstruktørerMarie, Katrine, Mads og Peter

09:59 12 min

Turboholdet (3. - 6. kl)Engesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerLisa, Anne, Jannick, Julie og Kaja

10:11 17 min

SG TalentholdSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Simon, Mille og Knud-Erik

10:28 12 min

SSIF-gymnastik 3.-6.kl. pigerSejs-Svejbæk Idrætsforening

InstruktørerJosefine, Mia, Mathilde, Kreen, Esben, Helle og Danny

10:40 10 min

The Powerful (dans 2. - 6. kl)Engesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerRebecca, Zenia og Mathilde

10:50 22 min

Bryrup/ Silkeborg MinijuniorDGI Midtjylland

InstruktørerLars, Nynne, Emma, Johanne, Helene, Jakob, Kenneth og Signe

11:12 10 min

Pause

Instruktører

11:22 12 min

GrundAcro og B-holdetSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerFrederikke, Helene, Margrethe, Sofie og Julia

11:34 12 min

Krudtuglerne 0. - 2. klEngesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerJulie, Kasper, Julie, Kaja, Ida, Sara og Siana

11:46 12 min

SG Spring mixSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerEmil, Meggie, Mille, Sille og Nicklas

11:58 22 min

Bryrup YnglingeholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars, Jesper, Nynne og Kirstine

12:20 12 min

A-holdetSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerJulie, Nana, Nete, Sofie og Julia

12:32 10 min

Rytmeholdet 14+Virklund Boldklub

InstruktørerLaura Juul

12:42 12 min

ØBG Spring 2ØBG Silkeborg, Gymnastik

InstruktørerNanna, Lea, Anna, Marianne, Mette, Rasmus, Thomas og Morten

12:54 12 min

TarzandrengeSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerKlara, Yasmin, Knud-Erik og Frits

13:06 12 min

TurbospringereFunder GF, Gymnastik

InstruktørerJacob, Maiken Mathilde, Morten, Emilie, Johanne, Mie og Naja

13:18 10 min

Hammerum MiniRepDGI Midtjylland

InstruktørerSiw og Molly

13:28 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars, Jesper, Simon, Astrid, Anders, Edith, Kirstine, Katrine og Marcus

13:50 10 min

Pause

Instruktører

14:00 10 min

PowerdanceThem Gymnastikforening

InstruktørerBirgitte, Heidi, Malou, Sanne og Alberte

14:10 12 min

JuniorspringereFunder GF, Gymnastik

InstruktørerMette Marie, Line, Mikkel, Mark, Asbjørn, Dagmar, Maja, Fillip og Nanna

14:22 12 min

Gjessø 3.-5. Kl.Gjessø Ungdomsforening

InstruktørerHelle, Alma, Nikolaj, Iben og Rebecca

14:34 10 min

Rytme og dansFunder GF, Gymnastik

InstruktørerSimone, Stephanie, Mia, Cecilie og Anne

14:44 10 min

SPD Udtagede PigerSilkeborg Pigerne & Drengene

InstruktørerJohanne og Caroline

14:54 12 min

Funder SpringholdFunder GF, Gymnastik

InstruktørerAnne, Cecilie, Lene, Martin, Mia, Simone og Stephanie

15:06 12 min

5-7.klasse Spring/rytmeVirklund Boldklub

InstruktørerFreja, Nanna, Mathias, Jesper, Jeppe, Signe, Camilla, Kamma, Anneline og Henrik

15:18 5 min

Team Zea - Mini Grand Prix 3.-6.klHA85

InstruktørerNicoline

15:23 25 min

HGF Rope Skipping Team - Nørre Snede.Højderyggens Gymnastikforening

InstruktørerMichael, Julie, Sandra og Caroline.

15:48 25 min

Silkeborg JuniorholdDGI Midtjylland

InstruktørerLasse, Nicklas, Knud Erik, Simon, Julie og Thea

16:13 12 min

Spring 4-8 klasseGødvad G&IF

InstruktørerJulie, Thomas, Lars og Esben

16:25 30 min

Brøruphus EfterskoleBrøruphus Efterskole

InstruktørerAnna, Christina og Thomas

16:55 5 min

Afslutning

Instruktører

09:00 15 min

Faneindmarch + Velkomst

Instruktører

09:15 25 min

Juniorhold Brædstrup If

InstruktørerThomas, Tina, Jakob og de 8 hjælpere

09:40 12 min

2-4.klasse spring/rytmehold Virklund Boldklub

InstruktørerThilde, Jesper, Henrik, Signe og alle de dygtige hjælpere.

09:52 12 min

SSIF-gymnastik 2. kl. pigerSejs-Svejbæk Idrætsforening

InstruktørerJosefine, Mia, Mathilde, Kreen, Esben, Eskild, Martin og Danny

10:04 25 min

Elevholdet 23 / 24Sdr. Feldings Efterskole

InstruktørerMarie, Katrine, Mads og Peter

10:29 12 min

Turboholdet (3. - 6. kl)Engesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerLisa, Anne, Jannick, Julie og Kaja

10:41 17 min

SG TalentholdSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerAstrid, Simon, Mille og Knud-Erik

10:58 12 min

SSIF-gymnastik 3.-6.kl. pigerSejs-Svejbæk Idrætsforening

InstruktørerJosefine, Mia, Mathilde, Kreen, Esben, Helle og Danny

11:10 10 min

The Powerful (dans 2. - 6. kl)Engesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerRebecca, Zenia og Mathilde

11:20 22 min

Bryrup/ Silkeborg MinijuniorDGI Midtjylland

InstruktørerLars, Nynne, Emma, Johanne, Helene, Jakob, Kenneth og Signe

11:42 10 min

Pause

Instruktører

11:52 12 min

GrundAcro og B-holdetSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerFrederikke, Helene, Margrethe, Sofie og Julia

12:04 12 min

Krudtuglerne 0. - 2. klEngesvang Boldklub, Gymnastik

InstruktørerJulie, Kasper, Julie, Kaja, Ida, Sara og Siana

12:16 12 min

SG Spring mixSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerEmil, Meggie, Mille, Sille og Nicklas

12:28 22 min

Bryrup YnglingeholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars, Jesper, Nynne og Kirstine

12:50 12 min

A-holdetSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerJulie, Nana, Nete, Sofie og Julia

13:02 10 min

Rytmeholdet 14+Virklund Boldklub

InstruktørerLaura Juul

13:12 12 min

ØBG Spring 2ØBG Silkeborg, Gymnastik

InstruktørerNanna, Lea, Anna, Marianne, Mette, Rasmus, Thomas og Morten

13:24 12 min

TarzandrengeSilkeborg Gymnastikforening

InstruktørerKlara Yasmin Knud-Erik og Frits

13:36 12 min

TurbospringereFunder GF, Gymnastik

InstruktørerJacob, Maiken Mathilde, Morten, Emilie, Johanne, Mie og Naja

13:48 10 min

Hammerum MiniRepDGI Midtjylland

InstruktørerSiw Hauge Østerskov og Ida-Marie Molly Bjerregaard

13:58 22 min

Bryrup SpringholdBryrup Idrætsforening

InstruktørerLars, Jesper, Simon, Astrid, Anders, Edith, Kirstine, Katrine og Marcus

14:20 10 min

Pause

Instruktører

14:30 10 min

PowerdanceThem Gymnastikforening

InstruktørerBirgitte, Heidi, Malou, Sanne og Alberte

14:40 12 min

JuniorspringereFunder GF, Gymnastik

InstruktørerMette Marie, Line, Mikkel, Mark, Asbjørn, Dagmar, Maja, Fillip og Nanna

14:52 10 min

Rytme og dansFunder GF, Gymnastik

InstruktørerSimone, Stephanie, Mia, Cecilie og Anne

15:02 12 min

Gjessø 3.-5. Kl. Gjessø Ungdomsforening

InstruktørerHelle, Alma, Nikolaj, Iben og Rebecca

15:14 10 min

SPD Udtagede Piger Silkeborg Pigerne & Drengene

InstruktørerJohanne Wiese og Caroline Lange

15:24 12 min

Funder SpringholdFunder GF, Gymnastik

InstruktørerAnne, Cecilie, Lene, Martin, Mia, Simone og Stephanie

15:36 12 min

5-7.klasse Spring/rytmeVirklund Boldklub

InstruktørerFreja, Nanna, Mathias, Jesper, Jeppe, Signe, Camilla, Kamma, Anneline og Henrik

15:48 5 min

Team Zea - Mini Grand Prix 3.-6.klHA85

InstruktørerNicoline

15:53 25 min

HGF Rope Skipping Team - Nørre Snede.Højderyggens Gymnastikforening

InstruktørerMichael, Julie, Sandra og Caroline.

16:18 25 min

Silkeborg JuniorholdDGI Midtjylland

InstruktørerLasse, Nicklas, Knud Erik, Simon, Julie og Thea

16:43 12 min

Spring 4-8 klasseGødvad G&IF

InstruktørerJulie, Thomas, Lars og Esben

16:55 30 min

Brøruphus EfterskoleBrøruphus Efterskole

InstruktørerAnna, Christina og Thomas

17:25 5 min

Afslutning

Instruktører

💻Tilmelding

Er Åben og Lukker 1. januar 2024. Der kan rettes i tilmeldingen frem til  🎄24. december Se link i bekræftelsesmail

Praktisk info til instruktørerne

🗓Programfor dagen

Offentliggøres uge 3 og kan findes i 📲DGI Gymnastik Appen eller her på siden

🎫Entré for publikum

70 kr/voksne

30 kr/ fom 3år - tom 13år

Billetter købes i indgangen på dagen

Andre spændende arrangementer Vis alle arrangementer